اخبار اخبار

دسترسی به منابع علمی و سامانه های داخلی از خارج از دانشگاه تهران

 

به دلیل مشکلاتی که بعضی از سیستم عامل ها با نرم افزار Cisco AnyConnet (یا Gate) دارند، جهت سهولت دسترسی اعضای محترم هیات علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی به منابع علمی و سامانه های داخلی دانشگاه نظیر اتوماسیون اداری از خارج از شبکه دانشگاه تهران، سرویس جدیدی با عنوان UTVPN راه اندازی شده است. این سرویس جدید با اکثر سیستم عامل های موجود سازگار می باشد. لازم به ذکر است که دسترسی از بیرون دانشگاه از تاریخ 95/11/04 تنها از این طریق مقدور خواهد بود و دیگر Gate در بیرون از دانشگاه عمل نخواهد کرد. لذا پیشنهاد می شود تا قبل از این تاریخ اتصال خود را از طریق ْٔUTVPN آزمایش نمایید و در صورت وجود هر گونه مشکل از طریق ثبت تیکت در  سامانه پشتیبانی خدمات مرکز فناوری اطلاعات به آدرس http://utits3.ut.ac.ir/ اطلاع رسانی نمایید.

برای اطلاع بیشتر از جزئیات این روش و نحوه راه اندازی آن لطفا به آدرس http://ithelp.ut.ac.ir/fa/news/3150/ مراجعه فرمایید.

اگر از سیستم عامل ویندوز استفاده می نمایید، برای راه اندازی ساده تر این ارتباط و انجام تنظیمات به صورت خودکار می توانید از مسیر  http://ithelp.ut.ac.ir/fa/news/3151/  فایل UTVPN.pbk را دانلود و مطابق راهنما اقدام نمایید.

 

--

مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی دانشگاه تهران

راهنمای خدمات فناوری اطلاعات دانشگاه: http://ithelp.ut.ac.ir