شرایط تحصیل همزمان کارشناسی ورودی ۱۴۰۱

شرایط تحصیل همزمان کارشناسی ورودی ۱۴۰۱


با سلام و احترام،

پیرو نامه شماره ۳۱۸۱۰۰/‏۱۲۵ مورخ ۱۲/‏۱۱/‏۱۴۰۱‬ در خصوص ابلاغ آئین نامه تحصیل همزمان و شروع به تحصیل متقاضیان؛ به استحضار می‌رساند بازه زمانی درخواست دانشجویان متقاضی و بررسی و اعلام نظر دانشکده‌های مبدا و مقصد در مردادماه می‌باشد. لذا خواهشمند است دستور فرمایند ضمن رعایت شرایط و ضوابط به موارد ذیل حین بررسی مدارک و مستندات توجه لازم مبذول گردد. بدیهی است ارسال درخواست‌ها خارج از بازه زمانی اعلامی امکانپذیر نخواهد بود.

    بر اساس آئین نامه تنها ورودی‌های ۱۴۰۱ دوره کارشناسی (طبق جدول اکسل) و ورودی‌های ۱۴۰۱ دکتری عمومی دانشگاه‌های علوم پزشکی می‌توانند نسبت به ارسال درخواست اقدام نمایند.
    پذیرفته شدگان المپیادهای دانشجویی (فقط دارندگان مدال‌های طلا- نقره و برنز) نیز می‌توانند نسبت به ارسال درخواست اقدام نمایند.
    ارسال گزارش ۴۸۲ سامانه جامع آموزشی جهت بررسی رتبه ۱۰% برتر (ده درصد) پس از دو نیمسال تحصیلی در مقایسه با دانشجویان هم رشته و هم ورودی الزامی است.
    بررسی و تأیید گروه آموزشی مبدا
    مکاتبه رسمی دانشکده و ارسال فرم درخواست به انضمام تاییدیه گروه آموزشی مربوطه با دانشکده مقصد.
    بررسی و ارسال تاییدیه دانشکده مقصد.
    مکاتبه و ارسال کلیه مدارک و مستندات برای اداره استعداد درخشان جهت طرح در شورای هدایت استعداد درخشان.

**لازم به توضیح است بر اساس ماده ۱۳ آئین نامه استعدادهای درخشان چنانچه میانگین نمرات دانشجوی متقاضی تحصیل همزمان در دو نیمسال متوالی یا متناوب از ۱۷ کمتر باشد، نمی‌تواند از تسهیلات آئین نامه استعدادهای درخشان استفاده کند و در این صورت مطابق مقررات معمول آموزشی به تحصیل خود ادامه خواهد داد و امکان استفاده از تسهیلات استعداد درخشان را ندارد و مطابق تبصره الحاقی به ماده ۱۳ دانشجویان متقاضی استفاده از این آئین نامه نباید در رشته اصلی بیش از یک بار معدل کمتر از ۱۷ داشته باشند.

 

فرم درخواست ادامه تحصیل بصورت همزمان در دو رشته تحصیلی