- جمعه، ۱۱ خرداد ۱۴۰۳

امور پژوهشی

معرفی امورپژوهشی

حوزه پژوهشی دانشکده عمدتا در جهت فراهم‎کردن بسترهای لازم برای اجرای طرحهای تحقیقاتی اعضاء هیات علمی دانشکده براساس مقررات و ضوابط مصوب معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه تهران فعالیت می‎نماید. به موازات فعالیتهای پژوهشی تعریف شده در حوزه معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه تهران، حوزه پژوهشی در دانشکده اقتصاد علاوه‎بر حمایت از انجام طرحهای پژوهشی بنیادی، در راستای گسترش ارتباط با صنعت فعالیتهای مرتبط با طرحهای پژوهشی کاربردی را نیز مورد عنایت قرار می‎دهد.

همچنین حوزه پژوهشی دانشکده با ارائه خدمات اجرائی و حمایت‎های لازم برای اعضای هیات علمی دانشکده جهت استفاده از فرصت‎های مطالعاتی علمی و مشارکت اعضاء هیات علمی و دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری در همایش‎ها و کنفرانس‎های داخلی و خارجی و تامین تمام و یا بخشی از هزینه‎های مرتبط با این مسافرت‎ها از طریق بودجه معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه تهران و در صورت لزوم تامین بخشی از هزینه‎های مسافرت از محل بودجه اعتبار ویژه (Grant) پژوهشی اعضاء هیات علمی ایفاء نقش می‎نماید. به منظور رونق بخشیدن به فعالیتهای پژوهشی و ایجاد زمینه‎های تبادل نظر در فعالیتهای پژوهشی، سلسله سخنرانی‎های علمی نیز برگزار می‎گردد و از علاقمندان جهت شرکت در این جلسات علمی دعوت رسمی به عمل می‎آید.

البته در راستای تامین هزینه‎های پرسنلی و غیرپرسنلی پروژه‎های تحقیقاتی اعضاء هیات علمی، شرکت اساتید و دانشجویان در همایش‎های بین‎المللی دستورالعمل و ضوابط استفاده از تسهیلات مالی دانشگاه از محل اعتبار ویژه پژوهشی (Grant) و همچنین از محل اعتبارات معاونت بین‎الملل دانشگاه تنظیم شده است که براساس آنها اقدامات لازم صورت می‎گیرد. برای اطلاع بیشتر اساتید و دانشجویان دوره‎های تحصیلات تکمیلی از نحوه برخورداری از تسهیلات و امکانات دانشگاه، دستورالعمل‎های تسهیلات مالی و امور اجرایی از طریق سایت دانشکده اقتصاد در دسترس علاقمندان می‎باشد.

 معصومه خوش خبری

  • تخصص: کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی
  • پست اجرایی: کارشناس مسول  امور پژوهشی                    
  • تلفن:61118040
  • پست الکترونیک: Khkhabari@ut.ac.ir